Nie musisz być doskonała!

– A czy ja mogę jeść brukselkę?

Bo słyszałam, że brukselka i kapusta szkodzą w Hashimoto. A tak w ogóle to wczoraj jakiś dietetyk mówił, że psiankowate to w Hashimoto też nie. Gluten odstawiłam parę tygodni temu, a teraz słyszę, że wcale nie trzeba go odstawiać. Fermentowane produkty – ponoć są bardzo zdrowe! Ale ja mam po nich wzdęcia!! Nie daje rady! Za dużo tego wszystkiego. Lekarz powiedział mi, że dieta nie ma znaczenia. Co jeść, do cholery?!?! Gubię się, nie wiem od czego zacząć.

Chaos informacyjny o Hashimoto

Takich wiadomości dostajemy od Was setki. Każdego dnia. Na grupie, Instagramie, mailem itd. Niestety trudno tak każdemu z osobna odpowiadać. Mamy Was łącznie 30.000! Ale doskonale Cię rozumiem, bo sama nie raz byłam w takim chaosie informacyjnym jak i Ty. I mam nadzieję, że wspierające dla Ciebie będzie to, że pomimo mojej dużej świadomości i wiedzy, zdarza mi się wracać do stanu zagubienia. Z prostego powodu – za dużo czytam i często sama jestem zasypana newsami. Ale mam na to sposób. Szybko wracam do pionu, bo trzymam się zasad, które sama sobie wyznaczyłam i które u mnie działają. Więc to nie jest tak, że musisz być w tej swojej drodze i zmianach doskonała.

Sama dieta w Hashimoto nie wystarczy

Ludzką rzeczą jest miewać słabości. Być może dlatego takie założenie pozwala mi być dla siebie łagodniejszą i to ma bardzo duży wpływ na moje samopoczucie emocjonalne. I wtedy, jak nawet zjem coś niedozwolonego, to wcale nie czuje się z tym źle. Najważniejszy jest w tym wszystkim wewnętrzny spokój. Czasami możesz mieć najlepszą dietę, ale jeśli będziesz się musztrować jak żołnierz, to Twoje ciało będzie i tak odmawiać współpracy. Myślę, że to wszystko wymaga wzajemnej integracji i balansu. Wtedy droga do zdrowia jest prostsza. Życzę Ci tego, abyś wiedziała kiedy wrócić na dobre tory, jeśli z nich wypadniesz i żebyś nauczyła się  słuchać, przede wszystkim, swojego ciała. To najlepszy doradca. 

 

Lidia

 

Pokaż znajomym:
Facebooktwitterlinkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top