Będzie lepiej!

Wdech, wydech… od paru miesięcy oddech sprawia nam coraz większą trudność.

To takie symboliczne. Ciężki oddech. Bo tak dziś ciężko oddycha się tym społecznym ciężarem. Nie są to dla nikogo lekkie czasy. Wychodzą na wierzch wszystkie lęki, ograniczenia, napięcia. Zazwyczaj staramy się Was tu dopingować, motywować i nie zrezygnujemy z tego. Dziś chce Was zdopingować do tego, abyście nie zakrzywiały rzeczywistości i pozwoliły sobie na zwykłe ludzkie uczucia, jakie do Was przychodzą.

Życie ma swój rytm

Na socialach widzimy dużo podkoloryzowanej rzeczywistości, szczęśliwych związków, obrazów, jakie budują nam wizerunek świata nierealnego i iluzorycznego. Życie ma swój rytm. Tak jak jest wschód, tak i zachód. Tak jak przychodzi wiosna, za nią lato, jesień i zima. Codziennie ktoś się rodzi i codzienne kogoś żegnamy. Nie ominiemy życia, uciekając w mydlaną bańkę wyobrażeń, że inni mają lepiej lub ich życie jest lepsze. Życie nie składa się tylko z tych wzniosłych chwil. Życie potrzebuje też przestrzeni na szarość.

Nic nie musisz

Nie daj więc sobie wmówić, że ktoś za ścianą ma lepiej, bo porównywanie się do innych, to droga do największej autoagresji. Nie daj sobie wmówić, że smutek jest zły, bo czasami pozwolenie sobie na jego świadome przeżycie jest największą drogą do wolności emocjonalnej. Nie daj sobie wmówić, że musisz być tylko uśmiechnięta, zawsze doskonała, zawsze pod sufitem zajebistości. Nic nie musisz. I nawet na siłę nie musisz się dziś uśmiechać. Pozwolenie sobie na słabość, lęk czy smutek nie zabiera Cię od możliwości bycia szczęśliwą. Bo jedno i drugie mogą iść ze sobą w parze. Więc jeśli dziś czujesz smutek, daj mu zaistnieć. Ale nigdy nie zapominaj o tym, że wszystko kiedyś minie. To warto zapamiętać na dłużej. 

Nie jesteś sam/sama

Niezależnie gdzie jesteś, jak się dziś czujesz, z czym się mierzysz. Pamiętaj, nie jesteś sam/sama. Wszyscy z czymś się mierzymy, nie wszyscy jednak mamy odwagę to pokazać. 

Pozdrawiam Cię więc z całego serca, w naszych ograniczeniach. Czasem w radości, czasem w smutku, czasem w lęku, czasem w bezradności. We wszystkim, co ludzkie i bliskie sercu. Za chwilę będzie dobrze i będzie na pewno lepiej. 

Lidia

 

Pokaż znajomym:
Facebooktwitterlinkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top