Co najbardziej pomaga w drodze do zdrowia w Hashimoto?

Gdybyś miała odpowiedzieć, co Tobie najbardziej pomaga w drodze do zdrowia, to co by to było? 

Ja dzisiaj już wiem, że dla mnie, obok leczenia farmakologicznego, diety, ruchu i snu pojawia się bardzo ważny aspekt, który kiedyś bagatelizowałam. Być blisko siebie. Co znaczy być blisko siebie? Dla mnie to: słuchać swoich pragnień, potrafić sprawiać sobie przyjemność, iść za marzeniami, czuć, otaczać się fajnymi ludźmi i być sprawcza. Inaczej, mieć poczucie, że mam wpływ ma własne życie. 

 Emocjonalna strona Hashimoto

Kiedyś żyłam tak, że to życie miało wpływ na mnie. Długa droga związana m.in. z chorobą, zmobilizowała mnie, abym przyjrzała się sobie bardziej i zadała pytanie: „czy nie pomijam ważnych aspektów życia, które mogą mieć wpływ na moje samopoczucie?”. Okazało się, że pomijałam i to bardzo. Nasz projekt „Ogarnij Hashimoto” powstał właśnie po to, aby mobilizować kobiety do zadbania o emocjonalną stronę swojego życia.  

Dlaczego? Dlatego, że w wielu przypadkach ta część naszej drogi miała niesamowity wpływ na poprawę naszego samopoczucia i dawała realne rezultaty w wynikach oraz minimalizowaniu objawów choroby. Nie będę się rozpisywać, jak u mnie ta droga przebiegała, bo pisałabym tydzień. Na bank przygotujemy dla Was program wsparcia, właśnie związany z emocjonalną stroną, ale dziś zostawiam Cię z pytaniami, na które sama sobie musisz odpowiedzieć:

 

Czy masz dziś wpływ na swoje życie? 

Co dobrego możesz dla siebie zrobić, żeby poprawić jego jakość? 

 

Trzymam za Ciebie kciuki. 

Jeśli czujesz, że dopiero zaczynasz swoją drogę w tym kierunku, życzę Ci, abyś już dziś zaczęła robić dla siebie drobne, piękne rzeczy. 

To na bank zadziała. Jestem tego pewna. 

 

Lidia

Pokaż znajomym:
Facebooktwitterlinkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top