Nasz bestseller "osobowość hashimoto" -emocjonalne maski choroby.

Spadki nastroju, nerwica, brak energii, bezsenność, mgła mózgowa, zmęczenie, brak koncentracji. Dowiedz się, jak sobie pomóc!

Czego dowiesz się ze szkolenia?

Jakie Objawy Psychiczne Towarzyszą Hashimoto?

Na szkoleniu mówimy o kluczowych objawach jakie występują u osób chorujących, czyli o: zmęczeniu i braku energii, nadmiernej złości, nadwrażliwości emocjonalnej, obniżeniu nastroju oraz aleksytymii. Przyjrzymy się zaburzeniom snu oraz koncentracji, nadmiernemu zamartwianiu się i niskiej samoocenie. Kluczowym elementem może być brak przyjemności z wykonywanych codziennych czynności. Często te objawy przypisywane są chorobie i łatwo stracić uwaźność, warunkując nasze złe samopoczucie niedoczynnością tarczycy oraz Hashimoto. Niestety bardzo często potrzebujemy wsparcia większego niż endokrynologiczne. Pomijamy aspekt emocjonalny, trudno nam się skonfrontować z realnym źródłem naszego słabego samopoczucia. Czasami połączenie leczenia zarówno hashimoto jak i depresji, przynosi spektakularne efekty w drodze po lepsze samopoczucie.

Jakie cechy przyczyniają się do powstawania chorób psychosomatycznych?

Naukowcy wyróżniają pewne wzorce myślenia, które mają wpływ na powstawanie u danych osób chorób psychosomatycznych. Innymi słowy istnieją pewne cechy osobowościowe łączące osoby chorujące na dany typ schorzeń. W przypadku choroby Hashimoto w literaturze naukowej, wymienia się takie cechy osobowości jak wrażliwość czy aleksytymia (niezdolność do rozpoznawania i nazywania własnych stanów emocjonalnych). Obserwacje te łączą się z koncepcją „chicagowskiej siódemki” – czyli listą chorób powstających na skutek nie tylko predyspozycji genetycznych czy biologicznych, ale też trudnych emocji przeżywanych u pacjenta. Także tutaj tropy, które badali naukowcy, doprowadziły do połączenia szczególnego konstruktu emocjonalnego z podatnością na zachorowanie na choroby autoimmunologiczne.

Jak odróżnić chwilowe spadki nastroju od depresji.

Na szkoleniu poruszamy kwestię tego, jak odróżnić depresję od chwilowego spadku nastroju. Ludzie dotknięci depresją cierpią! Niestety, ich stan często jest niezrozumiały dla otoczenia. Mówimy o nieoczywistych objawach depresji, które często mylone są z objawami hashimoto. Poruszamy kwestie leczenia, wsparcia oraz masek jakie nieświadomie noszą osoby z depresją. Pomagamy odkryć żródło, które może być efektem trudnego, wymagającego dzieciństwa lub traumatycznych doświadczeń.

Teoria przywiązania a nasze zdrowie.

Przyczyn szukaj w dzieciństwie? Jest wiele tego typu naukowych doniesień potwierdzających związek dziecięcej traumy (spowodowanej np. przemocą fizyczną, napaścią seksualną, zaniedbaniem fizycznym oraz emocjonalnym czy dysfunkcją rodzinną) ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia choroby autoimmunologicznej na późniejszych etapach życia. Ale to nie jest tak, że tylko trudne dzieciństwo odciska na nas emocjonalne „piętno”. Nawet jeżeli nie działo się nic traumatycznego, znaczenie ma jeszcze jakość relacji, jaką nawiązaliśmy z naszymi opiekunami.

Niedobory organizmu w aspekcie emocjonalnym.

Czy można wspierać się suplementacją i specjalną dietą?! Nie ma innej drogi. Osoby z autoimmunologią nie są w stanie dostarczyć organizmowi wsparcia tylko z diety. Stan zapalny organizmu ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie emocjonalne. Suplementy to zdrowe ciało, ale również przede wszystkim sprawny mózg, pamięć i koncentracja. Zadbanie o uzupełnienie niedoborów, wyciszenie stanów zapalnych, wyleczenie jelit może nam dać spektakularną poprawę formy fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej.

Jak sięgnąć po pomoc?

Nie musisz się wstydzić, że jesteś sama. Niestety, bardzo często nie mamy odwagi poprosić o pomoc najbliższych. Traktujemy swój nie najlepszy nastrój jako słabość stawiającą nas w złym świetle przed światem, którego nie chcemy zawieść. Za wszystkim stoi wstyd, który zabiera nam przestrzeń do otrzymania pomocy. Tu największą Twoją siłą będzie pozwolenie sobie na tę słabość. Mówimy, jak mądrze i z odwagą prosić o pomoc i gdzie jej szukać. Aby wspomóc wyczerpany i zmęczony organizm, musisz wspomóc

Kto jest naszym gościem?

Aleksandra Krupska

psycholog, seksuolog, coach PCC, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, psychoterapeuta par. Współautorka modelu PEB™ .17 letnie doświadczenie kliniczne (przeprowadzone ponad 4000 godzin konsultacji i procesów psychoterapeutycznych). zdobywała między innymi pracując z funkcjonariuszami służb mundurowych, na oddziałach dziennych i całodobowych szpitali psychiatrycznych, oddziale seksuologicznym, w placówkach prywatnych. Bezustannie w rozwoju bycia autentyczną, szanowaniu siebie i innych… pracująca nad powiększaniem “mam prawo do…” oraz rozwijaniu poczucia bycia wystarczająco dobrą. Wspiera w rozumieniu do tyłu, aby żyć do przodu… (Sørena Kierkegaarda) Prywatnie kobieta, mama, partnerka, żona, przyjaciółka. 

Media o nas:

O nas

Ogarnij Hashimoto to największy w Polsce portal edukacyjny oraz sklep wspierający osoby chorujące na choroby tarczycy.  Przez lata pomogłyśmy dziesiątkom tysięcy kobiet. Nasz newsletter czyta 70 tysięcy chorujących. Współpracujemy z wieloma specjalistami i pomagamy odzyskiwać zdrowie. Na naszej stronie znajdziesz wszystko to czego potrzebujesz aby wyzdrowieć. Jesteśmy life coachami i wspieramy również w emocjonalnej stronie tej choroby. Znajdziesz nas na socialach pod hasłem “Ogarnij Hashimoto” 

Lidia Wójcik, Kamila Bogucka 

Dla kogo jest to szkolenie?

Jeśli czujesz się zagubiona w nadmiarze informacji o hashimoto i nie wiesz od czego zacząć aby sobie pomóc.

Żyjesz z chorobą, ale leczenie nie przynosi większych efektów a Ty walczysz o lepsze samopoczucie.

Nie wiesz jakie działania podjąć, aby sobie pomóc. Czujesz się osamotniona i niezrozumiana.

Chcesz żyć pełnią życia, odzyskać energię i radość. Potrzebujesz wsparcia, kogoś kto już sobie poradził z tą chorobą.

OPINIE O NAS:

*Nasze webinary, warsztaty i szkolenia organizowane są w celach edukacyjnych, informacyjnych i poglądowych, Nie mogą zastąpić porady lekarza lub innego specjalisty ochrony zdrowia.

 

Media o nas:

*Nasze webinary, warsztaty i szkolenia organizowane są w celach edukacyjnych, informacyjnych i poglądowych, Nie mogą zastąpić porady lekarza lub innego specjalisty ochrony zdrowia.